KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13475252
*
nr 1347 5252
Evert Duhan
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Studie. Signerad. Olja på duk, 27x33 cm
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2020
kl 19:25:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 14:10:16
1
150 kr
11/9 19:45:26
2
150 kr
11/9 19:45:26
1
150 kr (Budbetjänt)
11/9 19:46:13
2
300 kr
14/9 11:58:20
1
300 kr
14/9 11:58:20
2
300 kr (Budbetjänt)
14/9 11:58:49
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evert Duhan
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.
Läs mer om Evert Duhan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evert duhan olja olja på duk oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Evert Duhan
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evert Duhan
nr 1347 5252
Evert Duhan
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Studie. Signerad. Olja på duk, 27x33 cm
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/9 14:10:16 | 1 | 150 kr |
11/9 19:45:26 | 2 | 150 kr |
11/9 19:45:26 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
11/9 19:46:13 | 2 | 300 kr |
14/9 11:58:20 | 1 | 300 kr |
14/9 11:58:20 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
14/9 11:58:49 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evert Duhan
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk mÃ¥lare född i Järna, Sörmland 1906.Läs mer om Evert Duhan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evert duhan olja olja på duk oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37